ELF-20N022A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELF-20N022A
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 2.2A 2LN TH
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Common Mode Chokes
Min Operating Temperature :
-20°C
Mount :
Through Hole
DC Resistance (DCR) (Max) :
111mOhm Typ
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Published :
Max DC Current :
2.2A
Element Configuration :
Dual
Series :
N
Pbfree Code :
yes
Height :
29.9974mm
JESD-609 Code :
e2
Inductance :
6.2 mH
Size / Dimension :
0.787Lx1.260W 20.00mmx32.00mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Lines :
2
Depth :
21mm
Current :
2.2A
Mounting Type :
Through Hole
DC Current :
2.2A
Max Operating Temperature :
115°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ELF-20N022A
Panasonic ELF-20N022A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD