EK381V-05P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EK381V-05P
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Description
TERM BLK 5POS 3.81MM SCRW PLG
Stock
539
In Stock :
539
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Wire to Board
Pitch :
0.150 (3.81mm)
Wire Gauge :
16-30 AWG
Features :
Color :
Green
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
5
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Current :
12 A