ECS-45K20A
Mfr.Part #
ECS-45K20A
Package / Case
UM-1
Description
FILTER CHRYSTAL MONO 45MHZ 2POLE
Stock
180
In Stock :
180
Product Category :
Monolithic Crystals
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Frequency :
45 MHz
Product Status :
Active
Impedance :
910 Ohms
Height :
8 mm
ESR :
910 Ohms
RoHS :
Non-Compliant
Number of Poles :
2
Length :
7.3 mm
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Termination Style :
Radial
Height (Max) :
0.315" (8.00mm)
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Insertion Loss (dB) :
2 dB
Ripple :
0.5dB
Frequency - Center :
45 MHz
Insertion Loss :
2dB
Bandwidth :
20 kHz
Width :
2.5 mm
Max Operating Temperature :
70 °C
Min Operating Temperature :
-20 °C
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Package / Case :
UM-1
Series :
MCF
Load Capacitance :
2.5 pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Datasheets
ECS-45K20A
Introducing Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-45K20A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Bandwidth:20 kHz, Package / Case:UM-1, Operating Temperature:-20°C ~ 70°C, ECS-45K20A pinout, ECS-45K20A datasheet PDF, ECS-45K20A amp .Beyond Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-45K20A ,we also offer XDCAG46M350PGA00P0, XDCAG49M950PGA00P0, XDCAG51M650PGA00P0, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.