ECS-200-20-5PX-TR
Mfr.Part #
ECS-200-20-5PX-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
0.003%
Frequency :
20MHz
HTS Code :
Drive Level :
500 µW
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Terminal Finish :
Matte Tin /Copper - with Nickel barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
TR, 12 INCH
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Package / Case :
HC-49/US
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
CSM-7X
Operating Frequency :
20MHz
Physical Dimension :
L11.4XB4.8XH4.3 (mm)/L0.449XB0.189XH0.169 (inch)
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
4.2926mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Published :
Load Capacitance :
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm