EAC-30-472
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EAC-30-472
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis Mount
Height :
32mm
Approval Agency :
cURus, VDE
Voltage - Rated DC :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
EAC
Current Rating :
30A
Published :
Voltage - Rated AC :
250V
Length :
85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination Style :
Terminal Block
Max Current Rating :
30A
Configuration :
Single Stage
Leakage Current :
500μA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Box
Termination :
Screw
Mount :
Panel
Frequency :
1MHz
Depth :
39mm