E07-121GRP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E07-121GRP
Manufacturer
Micro Connectors, Inc.
Package / Case
120
Datasheet
Download
Description
6' USB 2.0 A to B Grape Flavor
Stock
340
In Stock :
340
Manufacturer :
Micro Connectors, Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Laminated Core
Output Voltage :
120V
Length :
75.184mm
Termination Style :
Solder, Quick Connect
Power Rating :
75W
Secondary Winding(s) :
Single
Packaging :
Bulk
Series :
SBE
Element Configuration :
Dual
Frequency :
60Hz
Approval Agency :
cULus
Height :
110.744mm
Nominal Input Voltage :
480V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Max :
75VA
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
120
Weight :
1.81kg
Center Tap :
yes
Mount :
Flanges, Panel
REACH SVHC :
Unknown
Width :
86.106mm
Primary Winding(s) :
Dual, Multiple Taps
Datasheets
E07-121GRP
Micro Connectors, Inc. E07-121GRP
SBE Laminated Core Chassis Mount Bulk Laminated Core Power Transformer 75W 480V 60Hz
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 6'
    CBL IEEE1394 9POS TO 4POS 6'
    CBL IEEE1394 9POS TO 9POS 6'
    CBL IEEE1394 9POS TO 6POS 10'