DX33A-68P(50)
Mfr.Part #
DX33A-68P(50)
Description
CONN PLUG 68POS
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
IDC
Min Operating Temperature :
-55°C
Gender :
Male
Current Rating :
500mA
Voltage - Rated AC :
125V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Zinc
Insulation Resistance :
250mOhm
Insulation Material :
PBT
Number of Ports :
1
Contact Plating :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
1.27mm