DS1135Z-15+
Mfr.Part #
DS1135Z-15+
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC DELAY LINE 15NS 8SOIC
Stock
119
In Stock :
119
Product Category :
Delay Lines
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
5V
Logic IC Type :
SILICON DELAY LINE
Function :
Multiple, NonProgrammable
Number of Terminations :
8
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Published :
2011
Terminal Pitch :
1.27mm
Length :
5mm
JESD-609 Code :
e3
Prop. Delay@Nom-Sup :
15 ns
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tube
Operating Supply Voltage :
5V
Width :
4mm
Height :
1.5mm
Output Polarity :
TRUE
Base Part Number :
DS1135
Terminal Form :
Gull wing
Number of Independent Delays :
3
Terminal Position :
Dual
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Number of Taps/Steps :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Total Delay-Nom (td) :
15 ns
Weight :
186.993455mg
Delay to 1st Tap :
Radiation Hardening :
No
Output Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Programmable Delay Line :
No
Pbfree Code :
yes
Power Supplies :
5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
DS1135Z-15+
Introducing Delay Lines Analog Devices, Inc. DS1135Z-15+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:DS1135, Operating Temperature:-40°C~85°C, DS1135Z-15+ pinout, DS1135Z-15+ datasheet PDF, DS1135Z-15+ amp .Beyond Delay Lines Analog Devices, Inc. DS1135Z-15+ ,we also offer DS1100U-500+, MC100EP196BMNG, DS1124U-25+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.