DS1088LU-24+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DS1088LU-24+
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC ECONOSCILLATOR FF 8-USOP
Stock
68
In Stock :
68
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
PLL :
No
Mount :
Surface Mount
Ratio - Input:Output :
1:1
Series :
EconOscillator™
Supply Voltage :
3.3V
Differential - Input:Output :
No/No
Width :
3mm
Package / Case :
Base Part Number :
DS1088L
Terminal Position :
Dual
Published :
2012
Terminal Form :
Gull wing
Input :
Clock
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
50pF
Number of Pins :
8
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Terminal Pitch :
0.65mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tube
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Divider/Multiplier :
Yes/No
Frequency :
24MHz
Termination :
SMD/SMT
Type :
Clock Generator
Number of Circuits :
1
Length :
3mm
Datasheets
DS1088LU-24+
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Analog Devices, Inc. DS1088LU-24+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Base Part Number:DS1088L, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:8, Operating Temperature:-20°C~85°C, Number of Terminations:8, Type:Clock Generator, DS1088LU-24+ pinout, DS1088LU-24+ datasheet PDF, DS1088LU-24+ amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Analog Devices, Inc. DS1088LU-24+ ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.