DS1077U-100
Mfr.Part #
DS1077U-100
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
DS1077 ECONOSCILLATOR/DIVIDER
Programmable Timers and Oscillators
Pin Count :
8
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Form :
Gull wing
Length :
3mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
3mm
Frequency :
12.2kHz~100MHz
JESD-30 Code :
S-PDSO-G8
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Published :
Current - Supply :
50mA
Terminal Pitch :
0.65mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
1.1mm