DRC3P60C420
Mfr.Part #
DRC3P60C420
Solid State Relays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
DRC3P60C420
Sensata Technologies – Crydom DRC3P60C420
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V