DRB12-128PANE-L018
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRB12-128PANE-L018
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT HSG 128POS
Manufacturer :
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Rows :
10
Length :
125.76mm
Number of Positions :
128
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Contact Type :
Male Pin
Operating Supply Voltage :
250V
Height :
76.34mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Note :
Contacts Not Included
Packaging :
Bulk
Color :
Black
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
DRB
Serviceable :
yes
Contact Termination :
Crimp
Fastening Type :
Screw Lock
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Connector Type :
Receptacle
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Cap (Cover), Reduced Wire Seals, Wire Router
Width :
59.19mm
TE Connectivity DEUTSCH Connectors DRB12-128PANE-L018
10 Rows Receptacle Bulk Black 128 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp DRB
DRB12-128PANE-L018 Overview
Packaging is in the form of Receptacle.This device has a Free Hanging (In-Line) mounting type.An orange Bulk case is used to package the product.Specifically, it is one of the products in the DRB Series.Several benefits come from the Cap (Cover), Reduced Wire Seals, Wire Router feature.It runs on 250V voltage.