DRA1-CX380D5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRA1-CX380D5R
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 48-530V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Crydom
Input Signal :
4-15 VDC
Mounting :
DIN Rail
Input Polarity :
AC/DC
Nominal Output Voltage :
48 VAC, 120 VAC, 208 VAC, 240 VAC, 277 VAC, 347 VAC, 380 VAC
Output Voltage :
48-380 VAC
Current Rating :
5 A
Termination :
Screw Terminal/Cage Clamp
Datasheets
DRA1-CX380D5R
Sensata Technologies – Crydom DRA1-CX380D5R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V