DPP4S22K-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPP4S22K-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
0.022µF
Published :
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.787 20.00mm
Termination :
PC Pins
Series :
DPP
Applications :
High Frequency, Switching
Width :
10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESR
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Terminal Pitch :
15mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.768Lx0.394W 19.50mmx10.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 250
Length :
19.5mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~105°C