DPD13AWF-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD13AWF-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SOD-123F
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123F
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Terminal Position :
Dual
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.5A
Package / Case :
SOD-123F
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Polarity :
Unidirectional
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Form :
Flat
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Power Dissipation-Max :
1W
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
225W
Configuration :
Single
Number of Elements :
1
Power Line Protection :
No
Diode Element Material :
SILICON
Unidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V