DPD120080E-Z6P
Mfr.Part #
DPD120080E-Z6P
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Height :
48.006mm
Output Power :
9W
Max Output Current :
800mA
Input Connector :
CEE 7/16
Power (Watts) :
9.6W
Size / Dimension :
3.19Lx2.20W x 1.89 H 81.0mmx56.0mmx48.0mm
Max Power Dissipation :
10W
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
Europe
Output Current :
800mA
Approval Agency :
CE
Connector Type :
PLUG
Number of Outputs :
1
Mount :
Wall
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
230VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm