DPD120080-P7N-TC
Mfr.Part #
DPD120080-P7N-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Output Power :
9W
Voltage - Output :
12V
Polarity :
Negative
Voltage - Input :
120VAC
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
9.6W
Height :
45.974mm
Output Current :
800mA
Output Connector :
Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Max Output Current :
800mA
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
3.72Lx2.32W x 1.81 H 94.5mmx59.0mmx46.0mm