DPD120080-P6N-TC
Mfr.Part #
DPD120080-P6N-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
3.72Lx2.32W x 1.81 H 94.5mmx59.0mmx46.0mm
Voltage - Input :
120VAC
Output Power :
9W
Connector Type :
PLUG
Fixed Blade
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
9.6W
Polarity :
Negative
Region Utilized :
North America
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Max Output Current :
800mA
Output Current :
800mA
Max Power Dissipation :
10W
Height :
45.974mm