DPD120080-P5N-TC
Mfr.Part #
DPD120080-P5N-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Max Power Dissipation :
10W
Output Current :
800mA
Polarity :
Negative
Size / Dimension :
3.72Lx2.32W x 1.81 H 94.5mmx59.0mmx46.0mm
Voltage - Input :
120VAC
Input Connector :
NEMA 1-15P
Connector Type :
PLUG
Max Output Current :
800mA
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Power :
9W
Mount :
Wall
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Height :
45.974mm
Polarization :
Negative Center
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
9.6W