DPD120050-P14/RP
Mfr.Part #
DPD120050-P14/RP
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Output Power :
6W
Region Utilized :
North America
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus
Output Current :
500mA
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Fixed Blade
Mount :
Wall
Input Connector :
NEMA 1-15P
Polarization :
Positive Center
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Output Current :
500mA
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
12V
Max Power Dissipation :
6W
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Height :
40.894mm
Voltage - Input :
120VAC