DPD120050-P12P
Mfr.Part #
DPD120050-P12P
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Category :
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Output Power :
6W
Height :
40.894mm
Max Power Dissipation :
6W
Voltage - Input :
120VAC
Output Current :
500mA
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
500mA