DPD120030-Z5N
Mfr.Part #
DPD120030-Z5N
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Height :
40.894mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Current :
300mA
Polarity :
Negative
Max Output Current :
300mA
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Fixed Blade
Mount :
Wall
Output Power :
3.6W
Number of Outputs :
1
Cord Length :
72 1.83m
Polarization :
Negative Center
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Power Dissipation :
4W
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Region Utilized :
North America
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Connector Type :
PLUG
Voltage - Input :
120VAC