DPD120030-P9P
Mfr.Part #
DPD120030-P9P
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Output Current :
300mA
Max Output Current :
300mA
Number of Outputs :
1
Height :
40.894mm
Max Power Dissipation :
4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Polarization :
Positive Center
Output Power :
3.6W
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm