DPD120030-P7N
Mfr.Part #
DPD120030-P7N
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Output Power :
3.6W
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
72 1.83m
Max Output Current :
300mA
Max Power Dissipation :
4W
Height :
40.894mm
Polarization :
Negative Center
Voltage - Input :
120VAC
Number of Outputs :
1
Output Current :
300mA
Output Connector :
Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm