DPD120030-P1P
Mfr.Part #
DPD120030-P1P
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Output Power :
3W
Max Power Dissipation :
4W
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
3.6W
Frequency :
60Hz
Region Utilized :
North America
Input Type :
Fixed Blade
Cable Length :
1.83m
Mount :
Wall
Output Connector :
Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm
Connector Type :
PLUG
Height :
40.894mm
Output Current :
300mA
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
CSA, UL
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
300mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Published :
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Voltage - Input :
120VAC