DPD120030-P14P-TC
Mfr.Part #
DPD120030-P14P-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Height :
40.894mm
Max Power Dissipation :
4W
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Output Power :
3.6W
Lead Free :
Contains Lead
Max Output Current :
300mA
Polarity :
Positive
Number of Outputs :
1
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Positive Center
Output Current :
300mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Wall
Voltage - Input :
120VAC
Cord Length :
72 1.83m
Voltage - Output :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
NEMA 1-15P
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm