DPD120030-P14N-TC
Mfr.Part #
DPD120030-P14N-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
Max Output Current :
300mA
Output Current :
300mA
Voltage - Input :
120VAC
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Voltage - Output :
12V
Form :
Wall Mount (Class II)
Cord Length :
72 1.83m
Connector Type :
PLUG
Applications :
ITE (Commercial)
Max Power Dissipation :
4W
Height :
40.894mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Polarity :
Negative
Input Type :
Fixed Blade
Mount :
Wall
Output Power :
3.6W