DPD120030-P14N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD120030-P14N
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Connector Type :
PLUG
Polarization :
Negative Center
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Polarity :
Negative
Form :
Wall Mount (Class II)
Number of Outputs :
1
Cord Length :
72 1.83m
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Mount :
Wall
Input Type :
Fixed Blade
Max Output Current :
300mA
Max Power Dissipation :
4W
Applications :
ITE (Commercial)
Height :
40.894mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
120VAC
Power (Watts) :
3.6W
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
12V