DPD120030-P14/RP
Mfr.Part #
DPD120030-P14/RP
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Product Category :
Mount :
Wall
Height :
40.894mm
Output Current :
300mA
Fixed Blade
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
12V
Polarity :
Positive
Max Power Dissipation :
4W
Voltage - Input :
120VAC
Output Power :
3.6W
Connector Type :
PLUG
Max Output Current :
300mA
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm