DPD120030-P14/RN-TC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD120030-P14/RN-TC
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Cord Length :
72 1.83m
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Max Power Dissipation :
4W
Lead Free :
Contains Lead
Max Output Current :
300mA
Output Current :
300mA
Number of Outputs :
1
Polarity :
Negative
Applications :
ITE (Commercial)
Connector Type :
PLUG
Output Power :
3.6W
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Negative Center
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
North America
Input Type :
Fixed Blade
Mount :
Wall
Voltage - Input :
120VAC
Height :
40.894mm