DPD120030-P14/RN
Mfr.Part #
DPD120030-P14/RN
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Output Power :
3.6W
Height :
40.894mm
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Voltage - Output :
12V
Output Current :
300mA
Polarization :
Negative Center
Voltage - Input :
120VAC
Polarity :
Negative
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Max Power Dissipation :
4W
Lead Free :
Contains Lead
Region Utilized :
North America
Max Output Current :
300mA