DPD120020-P14N-SZ
Mfr.Part #
DPD120020-P14N-SZ
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 2.4W
Not Applicable
Cord Length :
72 1.83m
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Height :
37.084mm
Output Power :
2W
Output Current :
200mA
Max Power Dissipation :
2W
Form :
Wall Mount (Class II)
Approval Agency :
cULus
Input Connector :
NEMA 1-15P
Mount :
Wall
Voltage - Input :
120VAC
Lead Free :
Lead Free
Published :
Polarization :
Negative Center
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
200mA
Power (Watts) :
2.4W