DPD120020-P14/RN-SZ
Mfr.Part #
DPD120020-P14/RN-SZ
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 2.4W
cULus
Published :
Output Power :
2W
Power (Watts) :
2.4W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Height :
37.084mm
Max Output Current :
200mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
Polarization :
Negative Center
Polarity :
Negative
Voltage - Output :
12V
Output Current :
200mA
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Max Power Dissipation :
2W
Voltage - Input :
120VAC