DPD120010-Z6P-DK
Mfr.Part #
DPD120010-Z6P-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Polarity :
Positive
Output Power :
1W
Output Current :
100mA
Max Power Dissipation :
1W
Region Utilized :
North America
Max Output Current :
100mA
Height :
34.036mm
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
120VAC
Power (Watts) :
1.2W
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm