DPD120010-P7P-DK
Mfr.Part #
DPD120010-P7P-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Output Current :
100mA
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
North America
Height :
34.036mm
Max Output Current :
100mA
Voltage - Input :
120VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 1.4mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.0mm
Published :
Input Type :
Fixed Blade
Cable Length :
1.83m
Max Power Dissipation :
1W
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
1.2W
Lead Free :
Contains Lead
Polarity :
Positive
Output Power :
1W
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm