DPD120010-P7N-DK
Mfr.Part #
DPD120010-P7N-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Polarity :
Negative
Voltage - Output :
12V
Lead Free :
Contains Lead
Output Power :
1W
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Output Current :
100mA
Output Connector :
Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Power (Watts) :
1.2W
Height :
34.036mm
Voltage - Input :
120VAC
Polarization :
Negative Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Max Output Current :
100mA
Max Power Dissipation :
1W