DPD120010-P6N-DK
Mfr.Part #
DPD120010-P6N-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Output :
12V
Polarity :
Negative
Height :
34.036mm
Polarization :
Negative Center
Lead Free :
Contains Lead
Region Utilized :
North America
Power (Watts) :
1.2W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Voltage - Input :
120VAC
Output Current :
100mA
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Max Output Current :
100mA
Output Power :
1W