DPD120010-P14P-DK
Mfr.Part #
DPD120010-P14P-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Connector Type :
PLUG
Region Utilized :
North America
Lead Free :
Contains Lead
Output Current :
100mA
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Power (Watts) :
1.2W
Polarity :
Positive
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Input :
120VAC
Output Power :
1W
Polarization :
Positive Center
Max Output Current :
100mA
Height :
34.036mm