DPD120010-P14/RN-DK
Mfr.Part #
DPD120010-P14/RN-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Output Current :
100mA
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
1.2W
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Output Power :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Input :
120VAC
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Max Output Current :
100mA
Height :
34.036mm