DPD120010-P13P-DK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD120010-P13P-DK
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 1.2W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Polarization :
Positive Center
Number of Outputs :
1
Connector Type :
PLUG
Applications :
ITE (Commercial)
Mount :
Wall
Polarity :
Positive
Max Output Current :
100mA
Region Utilized :
North America
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Current :
100mA
Cord Length :
72 1.83m
Power (Watts) :
1.2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Height :
34.036mm
Approval Agency :
cULus
Voltage - Input :
120VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
2.20Lx1.50W x 1.34 H 56.0mmx38.0mmx34.0mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Power :
1W