DOT050F-019.44M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DOT050F-019.44M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
Stock
305
In Stock :
305
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.270 6.86mm
Voltage - Supply :
3.3V
Pbfree Code :
yes
Frequency :
19.44MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
DOT050F
Size / Dimension :
0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
Frequency Stability :
±50ppb
Height :
6.858mm
Max Supply Current :
10mA