DIV43E19-11SD
Mfr.Part #
DIV43E19-11SD
Description
DIV43E19-11SD
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Mounting Type :
Panel Mount
Illumination :
Number of Positions :
11
Current Rating :
Series :
205
Illumination Voltage (Nominal) :
Actuator Type :
Lever
Number of Poles :
3
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 week ago)
Datasheets
DIV43E19-11SD
Panel Mount 11 Positions
DIV43E19-11SD Overview
Its mounting type is Panel Mount.It is part of the 205 Series of products.
DIV43E19-11SD Features
205 series
DIV43E19-11SD Applications
There are a lot of TE Connectivity
DIV43E19-11SD Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER