DISC890P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DISC890P
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
OMNI SB DD 890-960MHZ LP
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Series :
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Return Loss :
Features :
Height (Max) :
0.750 (19.05mm)
Product Status :
Active
Gain :
Frequency Range :
890MHz ~ 960MHz
Ingress Protection :
Termination :
NMO
Number of Bands :
1
Frequency (Center/Band) :
925MHz
Package :
Bulk
Base Product Number :
DISC890
RF Family/Standard :
Bluetooth, Cellular, WiFi
Antenna Type :
Dome
VSWR :
2
Applications :
Bluetooth, GSM, Wi-Fi
Mounting Type :
Base Mount
Datasheets
DISC890P
1 Bands Dome UHF (300MHz ~ 1GHz) Base Mount NMO 925MHz - 0.750 (19.05mm) Bluetooth, GSM, Wi-Fi