DFEH12060D-5R6M=P3
Mfr.Part #
DFEH12060D-5R6M=P3
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 5.6UH 10A 11 MOHM SMD
Stock
11
In Stock :
11
Fixed Inductors
HTS Code :
Material - Core :
Iron Powder
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
yes
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation :
13A
Inductance :
5.6μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
10A
DC Resistance (DCR) :
11mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Ratings :
AEC-Q200
Series :
DFEH12060D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.512Lx0.496W 13.00mmx12.60mm