DFEH12060D-2R2M=P3
Mfr.Part #
DFEH12060D-2R2M=P3
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.2UH 16A 4.4MOHM SMD
Stock
158
In Stock :
158
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Series :
DFEH12060D
Size / Dimension :
0.512Lx0.496W 13.00mmx12.60mm
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
4.4mOhm Max
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Material - Core :
Iron Powder
Current - Saturation :
21A
Inductance :
2.2μH
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
16A
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%