DFE2MCAH2R2MJ0L
Mfr.Part #
DFE2MCAH2R2MJ0L
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 1.4A 169MOHM SMD
Stock
90
In Stock :
90
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Current Rating (Amps) :
1.4A
Series :
DFE2M
Type :
Wirewound
Current - Saturation :
1.7A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Material - Core :
Metal
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm