DFE252012F-6R8M=P2
Mfr.Part #
DFE252012F-6R8M=P2
Description
FIXED IND 6.8UH 1.2A 330MOHM SMD
Stock
17
In Stock :
17
Series :
DFE252012F
Inductance :
6.8μH
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
DC Resistance (DCR) :
330mOhm Max
Test Frequency :
1MHz
Current - Saturation :
1.9A
Case Code (Imperial) :
1008
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
13 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
1.2A
Shielding :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%