DFE252012F-100M=P2
Mfr.Part #
DFE252012F-100M=P2
Description
FIXED IND 10UH 950MA 480MOHM SMD
Stock
793
In Stock :
793
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Number of Functions :
1
Current - Saturation :
1.6A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Series :
DFE252012F
Inductance :
10μH
Tolerance :
±20%
Current Rating :
950mA
Inductance Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.95A
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
1MHz