DFE252010P-2R2M=P2
Mfr.Part #
DFE252010P-2R2M=P2
Description
FIXED IND 2.2UH 2.6A 115MOHM SMD
Stock
60
In Stock :
60
Inductance Tolerance :
20%
Iron Powder
Composition :
Metal Alloy, Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
2.6A
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
HTS Code :
Series :
DFE252010P
Inductance :
2.2μH
Depth :
2mm
Shielding :
yes
1008
Max DC Current :
1.7A
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
115mOhm Max
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm