DFE252010F-3R3M=P2
Mfr.Part #
DFE252010F-3R3M=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.6A 170MOHM SMD
Stock
2
In Stock :
2
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Series :
DFE252010F
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Current - Saturation :
2.5A
Number of Terminations :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
1008
Shielding :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance Tolerance :
20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
2520
Current Rating :
1.6A
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Material - Core :
Iron Powder
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
3.3μH
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
1MHz